nozky-010

 
 

 OD JIŘIN AŽ K VĚTVÍM ø 45 mm

Zpracovat současně stvoly z rajčat, jiřin, malin a zároveň větve až do průměru 45 mm dokážou drtiče SHARK díky jedinečnému nastavení „vůle“ mezi opěrkou drtiče a jeho nožem (přímo z výroby nastaveno na 0,3 – 0,4 mm). Efektivní zpracování toho nejjemnějšího zahradního odpadu a zároveň i těch nejsilnějších větví umožnuje také řezný nůž z vysoce kvalitní nástrojové oceli (vakuově kalený, broušený pod vodou).

p7200017

 
 

 DVOJÍ UŽITEK: PRO KOMPOST I PRO MULČOVÁNÍ  

Organický odpad, který zpracujete na drtiči SHARK má ideální velikost (hrubost), díky které můžete nadrcenou směs využít hned dvěma způsoby: pro kompostování a zároveň pro využití jako mulčovací směsi pro Vaše záhony.

 

VYBRAT DRTIČ ZDE ...

rozmery-nasypky

 VELKORYSE DIMENZOVANÝ VKLÁDACÍ OTVOR 

Tvar a velikost vstupního otvoru drtiče SHARK je koncipována tak, aby Vám umožnila bez problémů zpracovávat také rozvětvené, olistěné a nerovné větve nebo více větví najednou. Toto umožňuje specielní široký vstupní otvor ve tvaru "brýlí" který je zároveň největším vstupním otvorem jaký je u drtičů této třídy k mání.

rezne-ustroji

 

 

MAXIMÁLNÍ UŽITNÁ HODNOTA, VYSOKÁ ŽIVOTNOST

Drtiče SHARK mají unikátní celokovovou konstrukci. Kombinace extrémně spolehlivého elektromotoru a ocelového materiálu o síle 1,5 mm, ze kterého je vyroben plášť drtiče SHARK, zaručuje profesionální výkon a téměř „bezúdržbový“ provoz. Povrchová úprava drtiče SHARK práškovou barvou a její „vypálení“ při 200oC navíc garantuje vysokou životnost pro práci stroje ve venkovním prostředí.

shark-26-oriznuty

 


JEDNODUCHÉ SKLADOVÁNÍ NENÁROČNÉ NA PROSTOR 

Celokovová konstrukce drtiče SHARK je také velkým plus při skladování stroje. Drtič můžete bez obav uskladnit i v nevytápěných prostorách zahradního domku, garáže nebo sklepa. Jednoduše odnímatelný „podvozek“ stroje navíc šetří skladovací místo. Celkové rozměry stroje jsou po odejmutí podvozku pouze 30 x 35 x 58 cm.

 

DALŠÍ TECHNICKÉ A UŽIVATELSKÉ INFORMACE 


Rozhodli jste se pořídit si drtič větví a zahradního odpadu?

 

Zjistěte si tyto zásadní informace:

 

1/ Jakou životnost má nůž drtiče? Z jakého materiálu je vyroben řezný nůž drtiče?


2/ Umí drtič kromě větví zpracovat také „jemný“ zahradní odpad (stvoly z rajčat, slunečnic,  jiřin, malin, jemné olistěné větvičky…)?


3/ Jak odolná / z jakého materiálu je vyrobena konstrukce drtiče?


4/ Jak velký vstupní otvor má drtič? Kolik materiálu/větví mohu drtit najednou?


5/ Jak výkonný drtič (jak silný motor v drtiči) potřebuji?

nosna-deska-s-nozem

 

 

Proč jsou tyto informace tak zásadní ?

 

1/ Jakou životnost má nůž drtičeZ jakého materiálu je vyroben řezný nůž drtiče?

Materiál, ze kterého je vyroben nůž drtiče má přímý vliv  na efektivitu a kvalitu drcení. Nekvalitní nůž se brzy otupí, zahradní odpad už není zpracováván „řezem“ ale „žvýkáním“ tupým nožem. Řezné nože, které dodáváme do našich drtičů SHARK jsou vyrobeny z vysoce kvalitní  nástrojové oceli (vakuově kalená, broušená pod vodu). Nůž má navíc řezná ostří po obou stranách. Po jedné či  dvou sezónách = po jednom až dvou letech můžete nůž otočit novým ostřím „vpřed“ . Výměna nože je jednoduchá a bezpečná. Nůž je uchycen dvěma pevnostními šrouby se samojistnou matkou. Po skončení další sezóny si můžete objednat nový nůž. Cena nového nože (Sada nového nože + spojovacího materiálu) je 267 Kč. Nůž je možno zaslat na dobírku (v obálce).

 

2/ Umí drtič kromě větví zpracovat také „jemný“ zahradní odpad (stvoly z rajčat, slunečnic, jiřin, malin, olistěné větve…)?

Velmi pravděpodobně chcete kromě silnějších větví zpracovávat také jemnější zahradní odpad jako například stvoly z rajčat, slunečnic, jiřin, malin a podobně. Možnost efektivně zpracovávat i tento odpad je dána vymezením „vůle“ mezi opěrkou a nožem drtiče. Některé drtiče - zejména plastové drtiče zahraniční výroby - mají tuto „vůli“ dokonce 3 – 5 mm. Drtič s takto „vymezenou vůlí“ si s jemným odpadem neporadí. Jemný odpad, například výše uvedené stvoly od vysokých rostlin, ale také například listy z ovocných a dalších stromů je takovýmto drtičem "protažen" vcelku, bez nadrcení. V našich drtičích SHARK je přímo z výroby nastavena vůle 0,3 až 0,4 mm což zaručuje zpracování i toho nejjemnějšího zahradního odpadu včetně listů z ovocných stromů.

 


3/ Jak odolná / z jakého materiálu je vyrobena konstrukce drtiče?

Drtiče SHARK mají unikátní celokovovou konstrukci, kterou vynikají nad ostatními běžně nabízenými „plastovými“ drtiči. Proč celokovová konstrukce? Protože stroj, jako je drtič větví, musí pracovat bezporuchově a téměř bezúdržbově“ celá dlouhá léta ve venkovním prostředí. S celokovovým drtičem nemusíte zacházet jako s porcelánovou panenkou. Pro příklad: Představte si situaci, kdy končíte práci a drtíte poslední větev. Větev o průměru 4,5 cm. Postupně zpracujete v drtiči celou dlouhou větev a už Vám zbývá „dodrtit“ jen zbytek větve, který vhodíte do tubusu drtiče. Jak se asi chová „klacek“ o průměru 4,5 cm a délce 30 cm při rychlosti řezného nože 2800 otáček za minutu? Po určitou dobu (zhruba několik desítek vteřin) než je zpracován řezným nožem se točí, „mele“ a „skáče“ uvnitř tubusu a přitom naráží na jeho stěnu. Plášť drtičů SHARK není plastovou skořápkou - je vyroben z vysoce kvalitního ocelového plechu o síle 1,5 mm. Takováto zátěž, kdy je stěna tubusu namáhána údery drceného materiálu tedy není pro drtiče SHARK ničím „škodlivým“. Díky celokovové konstrukci se můžete pustit do opravdu velkého „úklidu“ na Vaší zahradě či sadu a drtit i ty nejsilnější větve.Celokovová konstrukce je také velkým plus při skladování stroje v nevytápěných prostorách (zahradní domek, sklep). Snadno odnímatelný „podvozek“ stroje navíc šetří celkové skladovací místo (celkové rozměry stroje jsou 775x680x545 mm, po odejmutí podvozku pouze 510x255x510mm. Pro snadný transport na místo práce a zpět na místo uložení jsou drtiče SHARK vybaveny pojezdovými kolečky.

rozmery-nasypky

 

 

 4/ Jak velký vstupní otvor má drtič? Kolik materiálu / větví mohu drtit najednou?

Ne vždy - nebo spíše téměř nikdy - není materiál pro drcení v podobě vzorně rovných větví. Většina větví je samozřejmě rozvětvena do všech stran a navíc s různými nerovnostmi. Tvar a velikost vstupního otvoru drtiče SHARK je koncipován tak, abyste bez problémů mohli zpracovávat také rozvětvené a olistěné větve nebo více větví najednou. Toto umožňuje specielní široký vstupní otvor ve tvaru "brýlí" který je zároveň největším vstupním otvorem jaký je u drtičů na českém trhu k mání. 

 

 


5/ Jak výkonný drtič (jak silný motor v drtiči) potřebuji?

Je velmi důležité vědět, jak silný odpad a větve budete zpracovávat. Pokud máte „běžnou“ zahradu, ze které Vám pravidelně zůstává organický odpad po řezu ovocných a dalších stromů, větví z keřů, podzimní odpad z vysokých rostlin (rajčata, slunečnice, jiřiny apod.) to vše až do průměru 45 mm, doporučujeme Vám drtič SHARK 2,2 kW. Typ SHARK 2,2 kW je vynikajícím spojením příznivé ceny spolu s velmi vysokým výkonem.