Byla to paráda

projekt-76b

 Parádní rockový půlden odstartovala ve 12.20 velmi mladá mnichovicko-říčanská kapela (věkový průměr necelých 17 let, basová kytara Bohumír Barták ml., sólová kytara Miloš Hejný ml.) s dráždivým názvem Dekolt, která si vypůjčila výbornou pražskou zpěvačku Zuzanu Jannišovou a zahrála 4 převzaté písničky od slavných hardrockových legend. A Robert Plant i Ronnie James Dio by byli s výtečným revivalem jistě spokojeni. Už se těšíme na jejich vlastní skladby.

 

 Následující Keep Flexi (Říčany, Úvaly) už mají lecos odehráno a svůj brutálně romantický rock podali divákům naprosto přesvědčivě a díky zpěvákovi i humorně.

 

Třetí kapelou byli sázavští SPB (Spolek Přátel Bigbítu), z jejichž melodickém rocku byla cítit minulá, několikaletá spolupráce se zpěvačkou Anetou Langerovou.

 

Po 15.00 přišly na podium první velké hvězdy festíku. Česko-američtí The Cell včele s charizmatickým zpěvákem Davidem Gorem, mnichovickým občanem. Anglicky zpívané vlastní skladby v sobě měly říz jižanského kytarového rocku a byly ozdobeny perfektními individuálními výkony muzikantů i tanečnic a vokalistek v jedné osobě. V samém závěru vystoupil jako host i mnichovický kytarista z již zmiňovaných Dekolt.

 

Kolem 16.30 spustili naplno svůj poprock plný hustých rifů a chytlavých melodií říčanští Mons Veneris, a potvrdili, že jsou kapelou složenou z výborných muzikantů (tři kluci ze čtyř studují konzervatoř).

 

Po 17.00 se dělala přestavba bicích a příchodem znovuobnovené zábavové bigbítové kapely Grafit se začalo plnit i travnaté hlediště. A nutno uznat, že právě tato kapela, svou jevištní šou, začala šířit mezi diváky tu správnou rockovou atmosféru a rozehřála publikum pro druhé hvězdy Rockování - Egotrip.

 

Ano, Egotrip přijel v úplném složení včetně 2 okouzlujících tanečnic. A ve špičkové formě hrajíci baskytarista Jan "Santy" Santorcl, hnal rytmus kapely do strhujícího dynamického rocku. Myslím, že trička i poslední CD s názvem "Distance Unlimited" šly po jejich vystoupení na dračku.

 

 A už tu byly další hvězdy - hodně mnichovičtí PanKix s jedinečnou zpěvačkou Sanelou "Sany" Radovič, hodně našlápnutým bubeníkem Markem "Márou" Müllerem a výrazným kytaristou Janem "Hrochem" Svobodou. To už se začal tvořit kotel a po 45 minutách peckami nabitého představení nechtěli diváci PanKix pustit z pódia.

 

Když na jeviště vkročili mirošovičtí Rockass, zaregistroval jsem značný nárůst počtu diváků. A po několika taktech první písničky jsem hned pochopil proč. Do Mnichovic postupně přijeli Kiss, UFO, Metallica a další hvězdné kapely. Tak kvalitně zahraný revival jsem ještě neslyšel. Při poslední písni "Highway to hell" jsem měl vážně pocit, že stojím na festu v Sydney a slyším staré dobré australské AC/DC.

 

Těsně po 22.00 obsadili podium Projekt 76 a v kotli to již vřelo. I náhodnému pozorovateli muselo být hned jasné, že tato kapela, slavící letos již 30 let činnosti, je v okolí Mnichovic hodně populární. Mnoho písní zpíval s frontmenem kapely Zdeňkem "Voňavkou" Hňupem téměř celý kotel, dlouho nechtějíc slyšet slova o poslední písničce festivalu. Ten pak skončil ve 23.15, bez jakékoliv agresivity, v přátelském duchu a v pohodě. Policejní hlídka, která do Mnichovic dorazila taktéž i v závěru festivalu, vyhodnotila situaci jako bezproblémovou a necítila potřebu zasáhnout jakkoliv do organizace akce.

 

__________________________________________________________________

 

 

Ohlédnutí za minulým ročníkem ROCKování 2006

rockass-a

Několikeré díky a jedna omluva!

 

 První dík patří hlavnímu sponzorovi - mnichovické VARES Mnichovice a.s., bez jejíž komplexní podpory by se festival těžko uskutečnil. Poděkování však patří i spolusponzorům - Hotelu Myšlín, mirošovickému Hostinci U císaře 

 

 Druhý dík míří do Hasičského domu. Sbor dobrovolných hasičů, pod vedením velitele Karla Pátka a jeho zástupce Jirky Kosiny, odvedl opět pěkný kus práce. Na ty kluky se opravdu můžeme spolehnout. Jirka Babor navíc věnoval hodně osobního volna výlepu plakátů a stal se i dvorním fotografem akce.

 

 Třetí dík patří technickému personálu - pokladníkům, nosičům aparatury, servírkám ze stanu pro kapely a 2 hlavním pořadatelům - Mirkovi Bartákovi a Petrovi Byronovi, kteří nad vším dohlíželi a odvedli spoustu mravenčí neviditelné práce. Další dík patří MÚ Mnichovice, Policii ČR, TJ Mnichovice a majitelům pozemků za velmi korektní a vstřícné jednání.

 

 Velký dík patří všem obyvatelům Mnichovic za toleranci poněkud hlučnější muziky. Věřte, že jste posloužili dobré věci - tenhle druh hudby totiž už několik desítek let spojuje lidi různých generací. A to se evidentně povedlo i tentokrát. Největší dík však patří dílem kapelám a dílem skvělému publiku.

 

 Za jednu věc se však musím všem návstěvníkůme omluvit. Byl to stánek s pivem, jehož provozovatel nám byl doporučen jako zkušený výčepní z podobných akcí. Tentokrát se mu to však moc nepovedlo. Proto děkuji "Samoobsluze Veleba" a „Sporťákům" za pružné jednání. Fakt jste nám pomohli řešit nenadálou situaci.

_________________________________________________________